uhlí na BP

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
CZip
Příspěvky: 146
Registrován: pon 03. pro 2007, 19:11
Bydliště: Bývalé město královské

Příspěvek od CZip »

Zajimalo by me, jestli muzu misto dreveneho uhli (olse ci vrby jak zde doporucujete) pouzit normalni uhli nebo takovety kolecka uhelne co se davaji do vodni dymky(dostal jsem od kamarada toho par kousku , tak me napadlo jestli to neni vyuzitelne i jinak - kdyz jsem ho rozetrel ve treci misce, tak z toho byly velmi male castecky, a nehorelo to spatne) Pokud by to nesko, lze drevene uhli koupit v pytlich mensich nez asi 10 kg co jsem videl nekde v obchode?
Technický dotaz - zajímá mne bod varu jododusíku za normálního tlaku ...
Uživatelský avatar
BaronFernet
Příspěvky: 46
Registrován: sob 24. bře 2007, 09:01
Kontaktovat uživatele:

hm

Příspěvek od BaronFernet »

uhlíky do vodnice se většinou vyrábí smýcháním trochy černého prachu a uhlí, takže se nedivim že nehoří špatně...většina dřeběného uhlí co se v obchodech prodává je ale naprosto nevodná na černý prach(z vlastní zkušenosti) ....ve světlicích by to mělo ale fungovat v pořádku :idea:
Alkor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 19. kvě 2006, 19:45
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od Alkor »

Ne. Ty uhlíky nejsou směsí BP a uhlí. Síra je natolik dráždivá, že kouření tohoto sajrajtu by byla docela sebevražda. Mám dojem, že se jedná o uhlíky namočené do nějakého okysličovadla. Někde jsem dokonce četl, že se jedná o KN, ale ověřené to nemám. Samotný uhlík by ti totiž nevydržel žhnout. A BP by s uhlím hořelo moc prudce a vydávalo by to dost jisker.

Jinak, k tomu využití domácího uhlí. Jen si to sám vyzkoušej. Výsledek je nesrovnatelný a mluví jasně pro domácí pálené uhlí. Výběr stromu je důležitý pro účel. Například do fontán je dobré uhlí jehličnanů (zkušenosti Karlose).
Červený, nebo modrý....

Alkor
Uživatelský avatar
CZip
Příspěvky: 146
Registrován: pon 03. pro 2007, 19:11
Bydliště: Bývalé město královské

Příspěvek od CZip »

Bohuzel, ja si drevene uhli nepripravim... Jsem z mesta, mame i chalupu a jezdime, coz o to ... ale nemam na to potrebne vybaveni a ani moc cas... proto hledam nejakou moznou alternativu! Kdyby vas jeste neco napadlo tak bych vam byl moc vdecny :? :wink:
Technický dotaz - zajímá mne bod varu jododusíku za normálního tlaku ...
QNX
Příspěvky: 153
Registrován: pát 30. bře 2007, 16:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od QNX »

CZip: Nějakou plechovku a zápalky máš? Pokud ano, tak máš všechno potřebné pro výrobu dřevěného uhlí. Čas si musíš udělat.
Již dnes se máme lépe než zítra
http://www.sobestacnost.cz
Uživatelský avatar
BaronFernet
Příspěvky: 46
Registrován: sob 24. bře 2007, 09:01
Kontaktovat uživatele:

hm

Příspěvek od BaronFernet »

souhlasím s QNX... já bydlím na sídlišti a uhlí si vyrábim na plynovým vařiči v plechovce od barvy a uhlí funguje skvěle :D
Uživatelský avatar
CZip
Příspěvky: 146
Registrován: pon 03. pro 2007, 19:11
Bydliště: Bývalé město královské

Příspěvek od CZip »

No plechovku bych snad mel (a kdyz ne tak si koupim kompot:D ) ale ta plechovka musi byt dobre uzavrena bez pristupu vzduchu ne? To mi prave dela nejvetsi starost...
Technický dotaz - zajímá mne bod varu jododusíku za normálního tlaku ...
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Toto vůbec nepatří do tématu o bleskových praších, proto přesouvám do pokecu. Vesele diskutujte..
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Mambo

uhlíky do faje NE

Příspěvek od Mambo »

Uhlíky do faje NE. Je to z tvrdýho dřeva a obsahuje saze a špetku KNO3.
Do grilu je to taky z tvrdýho dřeva, tuším buk. Eko-Pelety na topení jsou taky na dvě věci. Jsou takový pěkně černý, no ale je v nich prach z hnědýho uhlí a piliny a odpad ze lnu.
Někdo radil, že proprat benzínem, ale kdo by si přidělával práci, když se dá udělat v normální plechovce uhlí z měkkýho.
Je akorát po vánocích, všude stromečky. Usušte si pár kmínků tak do 2cm průměr. Udělejte špalíky. Dejte do plechovky s víkem. Do víka se udělají asi tři malý dírky, nejlíp jehlou z kružítka no a pod tou plechovkou se topí než na těch dírkách přestanou hořet plamínky a přestanou kouřit.
Chce to tak dvě hoďky :) Píše to tak to Eskymo Welzl. Dělal to tak i Thomas Seton a fakt to funguje.
Z vrby je to rychlejší. Jde to i z bezinky.
Jeden spolužák na to měl takový "gizmo" z plechovky s víkem se sponou.
Dal to na sporáku na tu největší plotýnku, navrchu byly díry na vylívání barvy, tak na jednu tu díru dal plechovou trubku od vysavače a napojil to do odsávání.
Do tý druhý se pak podíval, jestli už má vypáleno. Strčil tam čistej drát asi na minutu a když byl na tom drátě dehet, tak ještě nebylo hotovo.

Nedělejte dřevěný uhlí z kakaa ani z kafe ani z mouky ani z něčeho podobnýho. Radí to někdy na netu ale je to ptákovina. Dostanete takovou nějakou spečeninu na prd a celou dobu jak se to dělá z toho jde strašně štiplavej kouř
Filip
Příspěvky: 123
Registrován: sob 14. říj 2006, 19:53
Bydliště: česko

Uhlí z pytle ne

Příspěvek od Filip »

Uhlí prodávané v pytli po 10kg a podobně, to na grilování, nepoužívejte. Je z tvrdého dřeva. To je na BP méně vhodné.
Nejjednodušší je asi udělat si, až se bude na jaře někde u zahrádek pálit suchá tráva, někde poblíž táboráček. Klacky si naberte někde v lese, nebo si schovte vánoční stromek :) Pak z toho ohně vyndat pár žhnoucích uhlíků a uhasit je třeba pod mokrým hadrem. Na trošku uhlí pro pokusy to stačí.
Uživatelský avatar
Nitro007
Příspěvky: 200
Registrován: ned 04. lis 2007, 19:22

Příspěvek od Nitro007 »

No pochybuji o tom že někdo má jako vánoční stromeček olši, nebo krušinu. Pryskyřičnaté dřeviny jsou na BP opravdu nevhodné! Ale to už se tu mnohokrát řešilo…
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

sem naprosto ofline co se tyka BP + drevenyho uhli, ale co pouzit balsu ? je k sehnani pomerne dobre (modelarstvi) akorat by ji vzhledem k jeji hustote byla asi dost velka spotreba..

...jak pisu je to jen napad pokud blbej tak SRY :idea:
Alkor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 19. kvě 2006, 19:45
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od Alkor »

Jehličnany jsou dobré na uhlí do fontán a TT efektů. Hoří pomalej, než uhlí pálené z olše a vrby (proto je uhlí z jehličnanů nevhodné na výmety), ale dává daleko více jisker.
Červený, nebo modrý....

Alkor
Uživatelský avatar
sairon
PFG
Příspěvky: 60
Registrován: stř 13. pro 2006, 17:19

Příspěvek od sairon »

kerut: Blbej nápad to není, prach s uhlím z balzy hoří prý docela rychle.
balza

balza

Příspěvek od balza »

BALZU : :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
o ježiši :evil: odkiaľ si z rozprávky tisíc a jedna balza, si normálny
Tieto stupidne prispevky ma vedia vytočiť
Uživatelský avatar
Nitro007
Příspěvky: 200
Registrován: ned 04. lis 2007, 19:22

Příspěvek od Nitro007 »

No zatím ses tady moc neukázal kolego „anonymní“ remcat, to umí každej. Ono uhlí na BP je možno vyrobit z čehokoliv. Samozřejmě že vlastnosti prachu se potom značně rozcházejí. Podle toho na co chceme použít prach, musíme mít i patřičné uhlí. Měkké dřeviny jsou spíše vhodné pro prach s rychlým hořením. Tvrdé zase prach retardují. Černé a hnědé uhlí má zase vliv na jeho teplotu vzbuchu to znamená že doba indukční periody =0.
Uživatelský avatar
CZip
Příspěvky: 146
Registrován: pon 03. pro 2007, 19:11
Bydliště: Bývalé město královské

Příspěvek od CZip »

A jaký je váš názor na uhlí z lípy ( ze špejlí) ? Každobádně teď budu v brzké době pálit vrbu, tak jsem zvědavej.
Technický dotaz - zajímá mne bod varu jododusíku za normálního tlaku ...
Spider
Příspěvky: 56
Registrován: pon 15. lis 2004, 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Spider »

Jedna věc je kvalita, druhá cena. Balza i špejle by vyšly poměrně draho... :wink: Podle mě se vyplatí používat ověřené, tj líska, olše, vrba,.. popř. tvrdé dřevo jak se popisuje v tématu o BP, i když mně osobně to přijde podivné- všechno co jsem četl včetně Urbiho se zmiňuje jen o měkkém dřevu. Ještě jsem to ale nezkoušel takže nemám svůj názor
9 chyb sem vychytal,na desatou mi uz nezbyla síť.
Filip
Příspěvky: 123
Registrován: sob 14. říj 2006, 19:53
Bydliště: česko

uhlí

Příspěvek od Filip »

Uhlí z balzy už jsem taky připravoval. Je dobré do prachu na výmety. Aby za to člověk nevyplázl balík, je vhodné najít si v okolí nejbližší truhláře, nebo rámaře, s klidem vám dají kýbl odřezků balzových lišt, trocha akrylového laku na nich až tak nevadí, pokud je někdo puntičkář, lak se dá s úspěchem seškrábat nebo opálit. V některých květinářstvích seženete dekorativní balzové špalíky, určené pro výrobu aranží, za dvacku, velikost zhruba 70*250 mm, v porovnání se špejlemi je to skoro zadarmo...

Na jiskření jsou asi nejlepší uhlíky ze šišek, taky se k nim asi dostanete líp, než k větvičkám, dnes bývá vánoční stromek většinou z plastu :lol:

Jenom bych se chtěl zeptat, má někdo nějaké větší zkušenosti s náhradou uhelného mouru drcenými briketami?
Uživatelský avatar
B.M.A
Příspěvky: 42
Registrován: úte 12. dub 2005, 13:19

čisto ekonomický pohľad na vec

Příspěvek od B.M.A »

Kerut nám zabudol zdeliť, že vlastní balzový hájik ktorým asi zásobuje polovicu okolitých modelárov a z tých háld a háld balzových zvyškov vypáli drevenné uhlie. :idea:
Teda pokiaľ sa nebaví tým, ako mu ta pidikôpka balzového prachu pekne blafla.
PLAY MORE WITH CLAYMORE
vedieť primálo je nebezpečné
vedieť priveľa tiež - Albert E.
BinMausAladin
GreenDay
Odpovědět